فهرست مطالب

پنجره ویلایی یکی از انواع پنجره است که کاربرد بسیار زیادی در خانه‌های ویلایی دارد. پنجره ویلایی معمولا پنجره‌های بزرگی هستند که در ویلاها استفاده می‌شوند. این پنجره‌ها در ساختمان‌های مسکونی، ادارات، ویلاها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این نوع از پنجره‌ها برای نور دهی زیاد به درون ساختمان و تهویه هوای مناسب کاربرد بسیار خوبی دارند.
پنجره ویلایی دوجداره زیبایی منحصر به فردی دارد و یک عایق حرارتی و عایق صوتی بسیار مناسب است و از ورود گرد و غبار و نفوذ آب به درون ساختمان جلوگیری می‌کند.

عایق بندی رطوبتی بسیار عالی این نوع از پنجره باعث شده تا پنجره ویلایی بیشترین استفاده را در خانه‌های بزرگ و ویلاهای شمالی داشته باشد. پنجره ویلایی تنوع زیادی در رنگ، پروفیل، طرح و مدل دارد که تنوع بالای آن باعث محبوبیت زیاد این پنجره‌ها شده است.

این پنجره‌ها مدل‌های مختلفی دارند که برای استفاده از این پنجره‌ها در ویلاها بهتر است از نوع پنجره ضد سرقت و با ایمنی بالا استفاده گردد. برای نمونه پنجره ویلایی آلومینیومی یکی از بهترین پنجره‌های ضد سرقت و ایده آل ترین پنجره از نظر ظاهر زیبا است. این پنجره از نظر مدل، شیشه مورد استفاده دستگیره و یراق آلات حائز اهمیت است که در هنگام خرید باید به تمامی این موارد دقت نمود.

نصب این پنجره ها در هر ساختمان و ویلایی شما را از نور زیاد و روشنایی فوق العاده بی نصیب نخواهد گذاشت. نور دریافتی به سبب این پنجره‌ها بسیار مناسب و قابل قبول است. بهتر است که برای این پنجره‌ها از پروفیل چند حفره‌ای استفاده شود تا عایق بندی آن افزایش یابد. استفاده از پروفیل درجه یک در هر پنجره‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدل‌ های پنجره ویلایی

مدل پنجره اساس فضای مورد نظر برای نصب پنجره و سلیقه تعیین می‌شود. انواع مختلفی از پنجره دوجداره ویلایی در مهیا پنجره طراحی و تولید می‌‎شود که بر اساس نیاز یک مدل از آن برای ساختمان انتخاب و سپس نصب خواهد شد.

مدل‌های پنجره ویلایی مانند پنجره دوجداره کشویی، پنجره آکاردئونی، پنجره ثابت، پنجره فولکس واگنی و پنجره لولایی هستند که بر اساس سلیقه افراد یکی از آن‌ها انتخاب خواهد شد.

تمامی این مدل‌های این پنجره از ظاهری جذاب و یراق آلات باکیفیت برخوردار هستند که باید بر اساس محیط ساختمان مدل آن تعیین شود. انتخاب پروفیل، مدل مناسب و با کیفیت پنجره باعث می‌شود تا فشار وارد شده بر روی پنجره اثر منفی بر روی آن قرار ندهد.

بیشتر بخوانید: انواع پنجره های آلومینیومی

یراق آلات با کیفیت و درجه یک پنجره علاوه بر اینکه طول عمر پنجره را تا چندین سال بالاتر می‌برد مزایای دیگر مانند تحمل فشار بالای سنگینی وزن ساختمان را دارد. استفاده از یراق آلات مناسب باعث می‌شود تا وزن متحمل شده بر روی پنجره تاثیری نامناسبی بر روی آن نگذارد. این پنجره در ویلاهای بزرگ مانند پوستری زیبا برای آن ویلا است که زیبایی ویلا را افزایش می‌دهد.

مدل پنجره برای استفاده از شیشه نیز حائز اهمیت است و شیشه مات و شفاف برای قاب پنجره باید در نظر گرفته شود. رنگ قاب در مدل پنجره نیز مانند رنگ پروفیل از اهمیت بالایی برخوردار است. در دنیای امروزی استفاده از شیشه چند جداره بسیار زیاد شده است که جایگزین مناسبی برای شیشه‌های قدیمی هستند.

پروفیل پنجره ویلایی

پروفیل در انتخاب نوع پنجره بسیار مهم است. در واقع اگر از پروفیل معمولی و بی کیفیت در ساخت پنجره استفاده شود پس از گذشت مدت کوتاهی از تولید پنجره مشکلات زیادی برای پنجره پیش خواهد آمد اما با استفاده از پروفیل درجه یک و با کیفیت دیگر هیچ مشکلی برای پنجره وجود نخواهد داشت و یک پنجره با طول عمر بالا نصیب شما خواهد شد.

بهترین پیشنهاد ما برای پروفیل انتخابی پنجره خود پروفیل آلومینیومی است زیرا بالاترین مقاومت را در بین انواع پروفیل پنجره دارد و در برابر وزن بالا نیز مقاومت زیادی دارد. مشتریان با انتخاب این نوع از پروفیل خیالی آسوده از پنجره خود دارند و دیگر نگران کیفیت پنجره خود نیستند.

انواع پنجره ویلایی

در صنعت درب و پنجره انواع گوناگونی از پنجره دوجداره وجود دارد که هر کدام از آن‌ها بر اساس ایمنی، عایق بندی، تهویه و نور مناسب و… تقسیم بندی می‌شوند و کارایی خاص خود را دارند. در ادامه به انواع پنجره ویلایی خواهیم پرداخت.

  1. پنجره دوجداره با عایق صوتی و حرارتی: برای ساختمان‌های ویلایی به دلیل تغییر دائم دمایی بهتر است که پنجره‌های دوجداره با عایق بندی مناسب را انتخاب نمود.
  2. پنجره پانوراما یا دیوار شیشه‌ای: این نوع از پنجره های ویلایی بسیار بزرگ و پهن هستند که بیشتر دیوار را به خود اختصاص می‌دهند. نوع طراحی این مدل از پنجره دوجداره ویلایی طوری تعیین گردیده است که نور زیادی را وارد ساختمان نماید و به اصطلاح ساختمان را غرق در نور کند.
  3. پنجره قوسی یا ترکیبی: پنجره قوسی نوعی پنجره دوجداره است که به دلیل قوس موجود در شیشه آن ظاهری خاص دارد و خانه را منحصر به فرد خواهد کرد.
  4. پنجره بازشو و تراس شیشه‌ای: پنجره بازشو یا تراس شیشه‌ای بیشتر برای باغ ویلاها کاربرد دارد که با آن می‌توان محیط باغ یا حیاط را به خوبی نظاره گر بود. دید مناسب این پنجره باعث محبوبیت آن برای این محیط‌ها است.
  5. پنجره کلاسیک: پنجره کلاسیک یا سنتی نوع دیگری از پنجره دوجداره است ک برای محیط‌هایی با قاب چوبی و دکوراتیو کاربرد دارد و زیبایی بسیار خوبی به محیط شما می‌بخشد.
  6. پنجره تاشو: این نوع از پنجره به صورت افقی باز و بسته می‌شود و تهویه مناسبی برای ساختمان خواهد داشت.
  7. پنجره فرانسوی: پنجره فرانسوی نوعی دیگر از پنجره دوجداره ویلایی است که استفاده زیادی در ساختمان‌های ویلایی و باغ ویلاها دارد. این پنجره‌ها به سمت بالا باز و بسته می‌شوند و نوع خاصی از پنجره هستند.

تمامی مدل‌های نام برده شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند و بر اساس نیاز و سلیقه نصب می‌شوند. هر کدام از این پنجره‌ها خصوصیات و مزایای ویژه‌ای دارند که برای مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای ویلاها با پنجره قدیمی بهتر است که این مدل پنجره‌های ویلایی جدید جایگزین شود.

اندازه پنجره ویلایی

اندازه پنجره بر اساس نیاز متغیر خواهد بود. یکی از معیارهای مهم برای تعیین و سفارش اندازه پنجره آلومینیومی ویلایی دمای محیط آن منطقه است. عوامل تاثیر گذار دیگر در انتخاب اندازه این پنجره ها تهویه، روشنایی و نمای بیرونی است.

در هنگام انتخاب پنجره دوجداره ویلایی باید به نکات زیادی اهمیت داد و نکاتی مانند شرایط آب و هوایی و انرژی را باید در اولویت انتخاب نوع پنجره قرار داد. معمولا پنجره‌هایی با اندازه و ابعاد کوچک برای مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری مناسب هستند.

در انتخاب پنجره برای ویلایی که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری است باید به عایق حرارتی پنجره دقت نمود زیرا عایق حرارتی مناسب در یک پنجره باعث می‌شود تا از هدر رفت انرژی جلوگیری شود. همچنین در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر نیز باید به عایق بندی مناسب پنجره دقت نمود تا از هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل آورد.

اندازه پنجره بیشتر بر اساس فضای ساختمان تعیین می‌شود اگر فضای ساختمان اجازه طراحی و نصب پنجره آلومینیومی ویلایی بزرگ‌تر را بدهد می‌توان از مدل‌های زیباتر و شیک‌تر با اندازه‌های بزرگ‌تر استفاده نمود.

سبک دکوراسیون داخلی و خارجی یک ساختمان نیز در انتخاب مدل این پنجره‌ها بسیار کمک کننده خواهد بود تا بر اساس آن سبک نیز مدل پنجره انتخاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

×

 

سلام !

سوالات خود را می‌توانید از طریق واتساپ بپرسید؛ پاسخگو شما هستیم.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟