لمینت

شرکت های تولید پروفیل های یو پی وی سی لمینت مخصوص درب و پنجره های دوجداره برای ایجاد طرح های تزینی و برجسته رنگی جهت نماهای طرح چوب طراحی می کنند که در کنار زیبایی امتیازاتی مانند ضد خش بودن، ثبات رنگ در شرایط مختلف آب وهوایی، دوام و استحکام نیز دارند و نظافت آن ها بسیار آسان می باشد.

در پنجره upvc با استفاده از دستگاه های ویژه روکش لمینت را بر روی پروفیل می چسبانند. جهت افزایش کیفیت محصول، از پروفیل هایی با رنگی نزدیک به رنگ روکش لمینت استفاده می گردد که به اصطلاح پروفیل مغز قهوه ای نامیده می شود.

جالب است بدانید که تنوع رنگ و طرح در این زمینه زیاد است. بعنوان مثال طرح بلوطی تیره و بلوطی روشن از طرح هایی هستند که در بسیاری از ساختمان ها استفاده می گردد، که شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند.

پروفیل های لمینت از لحاظ نوع پوشش به سه دسته تقسیم بندی می شود:

بیرون لمینت

داخل لمینت

دوطرف لمینت

در لمینت داخلی و بیرونی پنجره دوجداره از پروفیل های سفید رنگ استفاده می شود اما در پروفیل های دو رو لمینت باید از پروفیل مغز قهوه ای و یا همرنگ لمینت استفاده شود.

در پروفیل های مغز رنگی با خراشیده شدن سطح روکش، بدلیل نزدیکی رنگ روکش و پروفیل مخصوص محسوس نیست اما در پروفیل های سفید رنگ قابل مشاهده است.

در نقاط جوش و اتصال پنجره های ساخته شده از پروفیل های تک رو لمینت، رنگ سفید نمایان می شود که باید از رنگ برای پوشاندن آن استفاده کرد.